Arxiv
14 İyul 2021, 09:29 | MƏDƏNİYYƏT
Mədəniyyət Nazirliyi yanında İctimai Şuraya təkrar seçkilər keçiriləcək - Namizəd SİYAHISI

Mədəniyyət Nazirliyi yanında İctimai Şuraya seçkilər keçirilib.


Mədəniyyət Nazirliyindən Modern.az-a verilən məlumata görə, qanunvericiliyə müvafiq olaraq tələb olunan səs çoxluğunu toplamış 1 namizəd Əlibəyov Gəray Ayaz oğlu ("Mədəni İnkişaf Mərkəzi" İctimai Birliyi) İctimai Şuranın üzvü seçilib.


Qeyd edək ki, İctimai Şuranın 9 nəfərdən ibarət tərkibdə fəaliyyət göstərməsi qərarlaşdırıldığından boş qalan 8 yer üçün 16 iyul 2021-ci il tarixdə saat 10:00-dan 14:00-dək Beynəlxalq Muğam Mərkəzində namizədliyi qeydə alınmış aşağıdakı şəxslər arasında təkrar seçkilər keçiriləcək:

  • Məmmədov Fuad Teyyubb oğlu – "Simurq" Azərbaycan Mədəniyyəti Assosiasiyasının prezidenti
  • Paşayev İlqar Əli Abas oğlu – şair, yazıçı, kinodramaturq, Azərbaycan Yazıçılar Birliyinin Yaradıcılıq məsələləri üzrə katibi
  • İsmayılov Faiq İslam oğlu – Azərbaycanın İşğal Olunmuş Ərazilərindəki Tarix və Mədəniyyət Abidələrinin Müdafiə Təşkilatı İctimai Birliyinin sədri
  • Vəliyev Seymur Namazəli oğlu – Teatr Xadimləri, Kinematoqrafçılar, Reklamçılar ittifaqlarının, Beynəlxalq Teatr Tənqidçiləri Assosiasiyasının üzvü
  • Əliyev Elçin Tofiq oğlu – Sənətşünaslıq üzrə elmlər doktoru, professor, Azərbaycan Memarlar İttifaqı və Azərbaycan Yazıçılar Birliyinin üzvü
  • Gülməmmədli Rafail Rasim oğlu – Bakı İncəsənət Mərkəzi Yaradıcılıq Birliyinin Baş Direktoru
  • Yolçuyev Əkbər Mehdi oğlu – Dünya gənc türk yazarlar birliyinin Məsləhət Şurasının başqanı Milli Məclisin Mədəniyyət Komitəsinin eksperti
  • Zeyni Rauf Xurşud oğlu – Azərbaycan Milli Qeyri–Hökumət Təşkilatları Forumunun prezidenti
  • Bağırov Saleh Eldar oğlu – İrs – Gənclərin Maarifləndirmə və Təbliğat Mərkəzi İctimai Birliyinin sədri
  • Qafarov Vidadi Ramiz oğlu – AMEA Memarlıq və İncəsənət İnstitutu Teatr, kino və televiziya şöbəsinin müdiri
  • Mir–Qasım Oktay Mir–Əsədulla oğlu – Azərbaycan Respublikası Kinematoqrafçılar İttifaqı İdarə Heyətinin katibi
  • Verdiyeva Bəyimxanov İsfəndiyar qızı – Xan Şuşinski Fondunun prezidenti
  • Məmmədov Nəriman Kamileviç – Nərimanfilm MMC–nin baş direktoru
  • Qəribov Tələt Yusif oğlu – Sağlam Yaşa Gənclərin maarifləndirilməsi İctimai Birliyinin sədr müavini
  • Əli–zadə Tofiq Məhərrəm oğlu – Dünya Azərbaycanlıların Həmrəyliyinə Dəstək İctimai Birliyinin sədri
  • Xəlilov Aslan Əkbər oğlu – “Sənətşunaslığın Təbliği” İctimai Birliyinin sədr müavini
  • Zeynalov Aydın İsa oğlu – “Milli Dəyərlərin qorunmasına ziyalıların dəstəyi” İctimai Birliyinin sədri
  • Əbilov Aydın Əhməd oğlu – “Yeni Yazarlar və Sənətçilər” İctimai Birliyinin sədri
  • Rəhimli Davud Səid oğlu – “Əlil Təşkilatları İttifaqı”nın prezidenti
  • Çobanzadə Elçin Əlişah oğlu – “Gənclərin Mədəniyyətlərarası Əməkdaşlıq Liqası” İctimai Birliyinin sədri
  • Talışinski Elvin Bəhruz oğlu – “Elin səsi” Milli–Mənəvi Dəyərlərimizin Qoruması İctimai Birliyinin sədri
  • Hacıyeva Fatimə Siyavuş qızı – “Azərbaycan Qadınları Respublika Cəmiyyəti” İctimai Birliyinin üzvü
  • Tağıyev Hasil Feyruz oğlu – “Qayıdış” İctimai Birliyinin sədri
  • İbrahimov Hüseyn Qasım oğlu – “Sosial Mədəni Dəyişikliklərin Öyrənilməsi” İctimai Birliyinin sədri
  • Məmmədova Xəyalə Akif qızı – “Qlobal Əməkdaşlıq və Analitik Araşdırmalar Mərkəzi” İctimai Birliyinin sədri
  • Hüseynov Müzəffər Maqsud oğlu – “Yüksəliş” Sosial İnkişafa Kömək İctimai Birliyinin sədr müavini
  • Qədirov Şahin Kərim oğlu – “Zirvə” mədəniyyət və incəsənət İctimai Birliyinin sədri
  • Mustafayeva Samirə Vəli qızı – “Azad Həmfikirlər” Gənclərin Maarifləndirilməsi İctimai Birliyinin sədri
  • Muxtarova Könül Muxtar qızı – “Milli Dəyərlərin Qorunması İctimai” Birliyinin sədri
  • Cəfərova Səriyyə Müslüm qızı – “Erməni Təcavüzünün Tanıdılması İctimai Birliyinin sədri
  • Xudiyev Tahir Bərxudar oğlu – “Beynəlxalq Əlillər Cəmiyyəti” İctimai Birliyinin sədri
  • Səfərova Zəminə Yediyar qızı – Beynəlxalq Avroasiya Mətbuat Fondunun üzvü
  • Mansurova Zərəngiz Dəmirçi qızı – Jurnalist Qadınlar Assosiasiyası İctimai Birliyinin üzvü
  • Abdulov Fərhad Oktay oğlu – Uşaq və yeniyetmələrə Dəstək İctimai Birliyinin sədri
  • İsgəndərova Aygün Oqtay qızı – Abşeron Gənclərin İnkişafı İctimai Birliyinin icraçı direktoru
  • Mehtiyeva Rahilə İbrahim qızı– Sosial iqtisadi Ekoloji inkişaf İctimai Birliyinin sədri
  • Məmmədov Əliheydər Adil oğlu– Heyvanların Mühafizəsi İctimai Birliyinin üzvü
  • Əhmədova Afaq Firudin qızı – “Horizont” MMC–nin rəhbəri
  • Muradova Əntiqə Mustafa qızı – “Yoxsulluğun Azaldılması, Əlillərə və Kimsəsizlərə Kömək” İctimai Birliyinin sədri
  • Şahsuvarova Aygün Qulam qızı – “Vəfa” sosial problemlərin həllinə dəstək” İctimai Birliyinin üzvü
  • Hüseynova Ayşən Fəxrəddin qızı – “Soyqırım Həqiqətlərinin tanıdılması” İctimai Birliyinin sədr müavini
  • Nəsibova Bəsti Mahmud qızı – “Gələcəyə Baxış” Avropaya İnteqrasiya İctimai Birliyinin sədri
  • Abdulova Cəmilə Çingiz qızı – Eşitmə və Nitq Məhdudiyyətli Şəxslərə Sosial Yardım” İctimai Birliyinin sədri
  • Əsgərov Fuad Fuzuli oğlu – “Qan Donurları Assosiasiyası” İctimai Birliyinin sədri
  • Muradlı Kəmalə Ağalar qızı – “Müasir Azərbaycan Qadını” İctimai Birliyinin sədri
  • Muradlı Musa Heydər oğlu – “Ekoloji İnformasiya” İctimai Birliyinin sədri
  • Quliyev Vidadi Mehdixan oğlu – “Muğan Düzü” Sosial İnkişaf İctimai Birliyinin sədri
  • Yusubova Qəmzə Xanlar qızı – Ekoloji Maarifçilik və Monitorinq İctimai Birliyinin sədri.


    Mehri Qurban
  • BU KATEQORİYADAN OLAN DİGƏR XƏBƏRLƏR
    + Arxiv